Ohlédnutí za Kvítkem 2020

První říjnovou sobotu proběhla již tradiční akce – Olešnický kvítek, soutěžní přehlídka pro mladé muzikanty, kterou ve spolupráci s městem Olešnice pořádáme. Letošní ročník byl v pořadí již šestý a v mnoha ohledech byl naprosto unikátní.

Dělá nám velkou radost, že Kvítku se v tomto roce zúčastnilo rekordní množství soutěžících, takže sobotní odpolední program byl opravdu bohatý – svých 5 písní zahrálo 9 interpretů (sólistů a skupin). Novinkou také byla divácká cena, která se v tomto roce stala cenou putovní a její vítěz – skupina Maribelky – si cenu na rok odvezl, v příštím roce ji přiveze zpět a pokusí se její vítězství obhájit.

Tradičně se rozdávaly také ceny porotní a to hned ve dvou kategoriích – sólista a skupina. I tyto ceny letos vyhráli na Kvítku absolutní nováčci – za sólisty to byla Kateřina Chybová a za skupiny uskupení VoHuBa. Všichni uvedení vítězové si zaslouží obrovskou poklonu, protože jejich minikoncerty byly kvalitou srovnatelné s profesionálními skupinami.

Kateřina Chybová

Tímto chceme poděkovat všem, kteří s námi prožili krásnou sobotu i přes veškerá vládní a hygienická opatření – celé odpoledne vydržet v rouškách vydrží jen opravdoví fanoušci naší práce a kvalitní folkové hudby.

skupina Maribelky

Ještě jednou děkujeme všem sponzorům, městu Olešnice, všem soutěžícím, ale také divákům, kteří i přes veškerá opatření a omezení přišli podpořit mladé začínající muzikanty. A nezbývá než poslat výzvu k vám ostatním – nezapomeňte podporovat kulturní dění ve vašem okolí, strávíte příjemně svůj volný čas a povzbudíte pořadatele k další práci.

Buďte na sebe opatrní, snad se zase brzy setkáme!

Sledujte nás
TWITTER
Visit Us
Follow Me
INSTAGRAM

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
TWITTER
Visit Us
Follow Me
INSTAGRAM