Nové webové stránky

Máte pocit, že se tady poslední týdny nic neděje?

Je to tím, že pro vás připravujeme nové webové stránky, s novými fotkami, s novým obsahem a s novými informacemi… Tak snad ještě naše mlčení nějakou chvíli vydržíte!

VÁŠ SPOLEK

naMoll bile pozadi2

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

Kytary.cz jako cenný sponzor Olešnického kvítku 2017

Do seznamu sponzorů, díky kterým může Kvítek vůbec být, přibyly také Kytary.cz, které nám poslaly tento záhadný balíček. Co myslíte, že v něm může být?

dárek od kytarcz

My tímto VELICE DĚKUJEME společnosti kytary.cz za jejich podporu. Moc si vážíme každé pomocné ruky, díky které máme pořád chuť a sílu pro vás Kvítek připravovat.

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

Co se letos na Olešnickém kvítku bude dít?

schůze Kvítek 1

Tak co, těšíte se? A co byste letos na Kvítku chtěli začít?

Nám už se začíná program částečně rýsovat, ale rádi si necháme poradit od vás!

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

Brzy končí možnost pro přihlášení kapel na OLEŠNICKÝ KVÍTEK 2017

Hrajete na hudební nástroj a zpíváte?

Máte hudební skupinu nebo vystupujete sólo?

Chcete ukázat, co umíte a přitom soutěžit o zajímavé ceny?

Je vám do 20 let (včetně)?

POKUD JSTE ODPOVĚDĚLI ČTYŘIKRÁT ANO, PAK PRÁVĚ PRO VÁS JE TU OLEŠNICKÝ KVÍTEK → soutěžní přehlídka mladých muzikantů. A máme pro vás dobrou zprávu! Ještě několik posledních dní se můžete hlásit na její 3. ročník, který se uskuteční 7. října 2017 v Olešnici na Moravě.

Jako v minulých letech je hlavní cenou možnost zahrát si na velkém festivalu Olešnická kytka, který funguje již déle, než 30 let.

Ve hře jsou samozřejmě i další ceny a každý vystupující dostane účastnický balíček.

Přihlašovací formulář můžete vyplnit zde na webových stránkách pod odkazem PŘIHLASTE SE. Další informace vám rádi poskytneme na našem e-mailu info@olesnickykvitek.cz nebo na naší Facebookové stránce FACEBOOK.COM/OLESNICKYKVITEK.

leták IDS 2017

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

Olešnický kvítek 2017 se uskuteční 7. října

Jak již jistě většina z vás ví, tak 3. ROČNÍK dětské soutěžní přehlídky OLEŠNICKÝ KVÍTEK se uskuteční 7. října 2017.


Stále ještě platí, že skupiny a jednotlivci do 20 let včetně, kteří se chtějí přihlásit do soutěžní části přehlídky, mají tu šanci – a to do konce srpna 2017. Přihlašovací formulář je možné vyplnit online na těchto webových stránkách v sekci PŘIHLASTE SE.

Přesná pravidla jsou k dispozici v sekci OLEŠNICKÝ KVÍTEK, pod odkazem Pravidla.

Zájemci, kteří chtějí znát novinky hned mezi prvními se mohou přidat da facebookovou událost na adrese: https://www.facebook.com/events/116584548895859/

Těší se na vás organizátoři!

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

OLEŠNICKÝ KVÍTEK 2017 – přihlašování

Již od dnešního dne je možné se hlásit na další ročník dětské soutěžní přehlídky mladých muzikantů – OLEŠNICKÝ KVÍTEK!

Kapely i jednotlivci do 20 let (včetně) se mohou hlásit zde na webových stránkách v sekci PŘIHLASTE SE!

Pro více informací také nahlédněte do sekce Pravidla, kde naleznete základní informace o tom, kdo se vlastně může hlásit a za jakých podmínek.


 

A je vážně o co soutěžit! VÍTĚZ OLEŠNICKÉHO KVÍTKU bude mít stejně jako v předešlých letec možnost vystoupit na 33. ročníku festivalu OLEŠNICKÁ KYTKA, vyhraje mnoho cen a mimo jiné také originální keramické sošky.

Každý z účastníků obdrží účastnické ceny, navíc bude na soutěži dostane hodnotnou zpětnou vazbu od odborné poroty, která je sestavena ze známých osobností a muzikantů, kteří svému řemeslu opravdu rozumí.

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

Reportáž na ČT: DÉČKO

Opět jsme měli tu čest a objevili jsme se ve Zprávičkách na ČT: Déčko. Pro ty z vás, komu reportáž unikla, tak si ji mohou pustit na iVysílání České televize.

Celou reportáž naleznete pod tímto odkazem.

2016-11-12

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

2. ročník Olešnického kvítku

V sobotu 8. 10. 2016 od 13:00 se v Olešnickém kulturním domě uskutečnil již druhý ročník dětské soutěžní přehlídky mladých muzikantů Olešnický kvítek.

Opět po roce se do Olešnice sjeli mladí a talentovaní muzikanti, kteří celé odpoledne bojovali o přízeň odborné poroty a také diváků.

V porotě stejně jako v předešlém ročníku zasedl Roman „Yetty“ Kobler, frontman skupiny Morčata na útěku, známý především pro svou schopnost textování, Luděk „Savana“ Urbánek, který působí v Signál rádiu pro Brno a okolí, ale je také výborný muzikant, pan učitel Karel Kuba, který působí na ZUŠ v Letovicích a dokáže tak pracovat s dětmi a dokáže je objektivně ohodnotit, Milan Mistr, který měl za úkol především hodnotit žánr folk, country a trampské hudby a nejhezčí členka poroty Kateřina Štěrbová, absolventka brněnské konzervatoře, studentka JAMU a učitelka v ZUŠ, která do poroty přinesla ženský pohled na věc – přesto byla v hodnocení nelítostná a při účasti v porotě jí pomohly její zkušenosti z velkých koncertů (Rock Meets Classic, koncert s Giannou Nannini, turné s Ennio Morricone).

dsc_0132Soutěže se zúčastnilo mnoho šikovných umělců, konkrétně 4 hudební skupiny – Pružiny, Ještěrky, Čiperky, HeSki, a jedna sólistka – Monika Škardová. Letošní ročník byl speciální v tom, že se u soutěžících v hojné míře objevovala vlastní tvorba, ale diváci si mohli poslechnout také převzaté písně od jiných interpretů.

Každý ze soutěžících měl u publika velký úspěch, což také vedlo k tomu, že porota i diváci měli problém s určením jasného vítěze a výsledky tak byly velice těsné. V porotní i v divácké ceně rozhodoval o prvním a druhém místě pouze jeden hlas.

Porotní cenu však nakonec vyhrála již z loňského roku známá skupina Ještěrky, ve které opět vystoupila nejmladší muzikantka Eliška Těžká. Porota se však shodla na tom, že Ještěrky za ten rok udělali ohromný kus práce a všechny další soutěžící naprosto převálcovaly svým nadšením a energií.

dsc_0438Diváckou cenu o pouhý jeden hlas vyhrála skupina HeSki, ve které vystoupily 3 krásné mladé skautky, které předvedly pouze vlastní tvorbu. Je třeba však podotknout, že i porota byla z této skupiny natolik nadšená, že jeden z porotců Luděk „Savana“ Urbánek tuto skupinu pozval do svého pořadu Savanoviny v rádiu Signál. Záznam tothoto rozhovoru si již nyní můžete poslechnout v archivu rádia: Savanoviny – skupina HeSki.

dsc_0311A o co se vlastně soutěžilo? Především o účast na soutěžní části již 32. ročníku Olešnické kytky, která se uskuteční první červnovou sobotu a o rozhovor v rádiu Signál. Je tedy jasné, že se stále můžeme těšit na rozhovor v rádiu Signál se skupinou Ještěrky, na které se budeme těšit i na Olešnické kytce.

Všichni účinkující získali také hodnotné ceny a vybraní soutěžící byli ohodnoceni také za individuální výsledky.

Celé odpoledne bylo však také obohaceno bohatým doprovodným programem. Ing. Václav Prajs vedl celý den workshop kreslení, kde následně byl vyhodnocen nejlepší kreslíř.

Návštěvníci si také mohli vyzkoušet ovladač pro virtuální realitu Leap Motion, která měla pro své hry velký úspěch jak u malých, tak již větších dětí.

Na závěr večera vystoupil mladý a nadějný písničkář Pokáč, který je znám především pro jím napsané texty, které interpretuje Voxel (Václav Lebeda).

Na závěr patří poděkování všem sponzorům, kteří jakýmkoli dílem přispěli. Bez nich by se celá tato přehlídka vůbec nemohla konat a jen díky nim jsme měli možnost strávit příjemný den, poslechnout si hezkou hudbu a opět trochu podpořit děti v hudebních aktivitách a dál rozvíjet žánr folk, country a trampské hudby.

                

                  

                   

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

LEAP MOTION: virtual reality na Olešnickém kvítku

Jedním z bodů doprovodného programu je možnost vyzkoušet si ovladač pro virtuální realitu LEAP MOTION. Jak funguje, co to je a co si vlastně budete moci vyzkoušet? Na to se můžete podívat na následujících videích:

 

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

Porota pro Kvítek 2016

Soutěžící budete hodnotit nejen vy diváci, ale také pečlivě vybraná odborná porota. A kdo v ní zasedne?

ROMAN „YETTY“ KOBLER

mnu134

Frontman známé skupiny MORČATA NA ÚTĚKU a především předseda poroty. Dokáže posoudit celkový výraz na podiu, ale nebere si servítky ani v technice hry na nástroj.

LUDĚK „SAVANA“ URBÁNEK

172954_1571098760810_3576532_o

Nejen moderátor rádia Signál (SIGNÁL rádio Brněnsko), ale taky skvělý muzikant. Právě jeho zásluhou bude moct vítězná kapela vystoupit v rádiu – a kdo jiný by měl poznat, kdo si to nejvíc zaslouží, než on?!

KAREL KUBA

img_7032-2

Pan Karel Kuba je učitelem ZUŠ Letovice, tudíž se mu nedá odepřít, že hudbě dobře rozumí. Díky své učitelské profesi umí objektivně ohodnotit děti a jejich výkon.

MILAN MISTR

karikatura

Za pořadatele v porotě zasedne Milan Mistr. Jde nejen o výborného muzikanta, ale především o znalce žánru folk, country a trampské hudby – což bude také jeho specialita, kterou bude hodnotit.

KATEŘINA ŠTĚRBOVÁ

12640489_977486869011025_5477605319060070662_o

Nejhezčím členem poroty je rozhodně Kateřina Štěrbová – absolventka brněnské konzervatoře, studentka JAMU a učitelka v ZUŠ. Do poroty jistě přinese ženský pohled na věc – přesto bude v hodnocení nelítostná. Při účasti v porotě jí pomohou její zkušenosti z velkých koncertů (Rock Meets Classic, koncert s Giannou Nannini, turné s Ennio Morricone).

Sledujte nás
Facebook
Facebook
INSTAGRAM
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
INSTAGRAM